INFORMACE Z JEDNÁNÍ 17.9.

Dnes proběhlo obvyklé jednání mezi odbory a vedení společnosti, tentokrát na sociální témata.

Hlavním bodem jednání se tak stala personální otázka, stav zaměstnanců a s tím spojená motivační a mzdová úroveň ve firmě, včetně úrovně jednotlivých složek mzdy. I když jednání o nové Kolektivní smlouvě pro rok 2022 ještě nebylo zahájeno, bylo dohodnuto, že jednání o mzdách začnou v předstihu již nyní.

Dalším bodem byla otázka úrovně stravování ve firmě. I když firma vlastní jídelnu s kompletně vybavenou kuchyní, ukazuje se, že počet zaměstnanců, kteří možnost dotované stravy využívají je dlouhodobě nízký. Bylo dohodnuto, že se provede mezi zaměstnanci dotazníkový průzkum ohledně jídelny a závodního stravování.

Závěrem byl schválen záměr, z organizačních důvodů a plánovaných oprav přesunout volno za státní svátek 28.9. na pondělí 27.9., k čemuž se mohli zaměstnanci/odboráři v uplynulém týdnu vyjádřit.