Jdi na obsah Jdi na menu

Aktuality

 • UPOZORNĚNÍ
  Upozorňujeme, že s ohledem na komplikace se zajištěním vlakové dopravy pro naši všechny účastníky zájezdu do Průmyslového muzea v Mladějově ze strany ČD se mění čas i způsob dopravy. Zájezd bude zajištěn autobusem po trase Ptení (odj.8.00), Ptenský Dvorek (odj.8.05), Konice ŽST (odj.8.20).
  Za komplikace se omlouváme!

 

 • VLAKOVÝLET DO NEZNÁMA
  V sobotu 13.6. jsme se vydali jako každoročně v červnu vlakem do neznáma. Cíl výletu je do poslední chvíle tajný a nikdo neví kam se jede a co nás čeká. Tentokrát jsme se vypravili do podhůří Jeseníků na Šumpersko. I přes komplikace způsobené výlukovou činností na několika tratích jsme v pořádku dojeli do stanice Ruda nad Moravou a za krásného letního počasí jsme se prošli pohodovou cestou přes rozkopaný Hrabenov, zádumčivý Kostelíček Božího Těla, hluboké kůrovcové lesy, tajemný hrad Bludov, osvěžující hospodu Bludoveček, panoramatickou rozhlednu Brusná až na nádraží v Bludově, odkud jsme se vrátili odpoledne zpátky domů. Nálada byla skvělá, výlet jsme si užili a opravdu hodně se nasmáli. 

   
 • UPOZORŇUJEME
  Na vlakovýlet do Mladějova se již nelze přihlašovat. Kapacita zájezdu je naplněna!

 

 • GRATULOVALI JSME K JUBILEU
  Náš dlouholetý členy Petr Trnečka oslavil v pondělí 8.6. krásné 70 narozeniny. Proto jsme se jménem naší organizace za ním vypravili s gratulací.
  Do dalších let mu přejeme hodně zdraví, sil a elánu do života, radosti ze své rodiny a hlavně, že s námi bude ještě dlouho vyrážet na všechny výlety a setkávat se s námi různých společných aktivitách.

img_1203.jpeg

 

 

 • UPOZORNĚNÍ PRO ÚČASTNÍKY VLAKOVÝLETU 13.6.
  Upozorňujeme, že s ohledem na plánovanou výluku na trati 306 v době našeho výletu, se bude odjíždět v sobotu ráno z nástupních míst dříve!!!
  Náhradní autobusová doprava odjíždí z Konice před nádražní budovou 6.28, ze Ptenského Dvorka od hospody 6.45 a ze Ptení 6.49!

 

 • PŘIHLAŠOVÁNÍ SE NA PLÁNOVANÉ ZÁJEZDY SPUŠTĚNO!!!
  ​S ohledem na zlepšování stavu s pandemií ve státě a uvolňováním omezení se snad pomalu podaří uskutečnit další plánované zájezdy v tomto roce. Proto se můžete aktuálně hlásit na tyto zájezdy:
  • 13.6. Výlet vlakem do přírody,
  • 6.7. Vlakovýlet do Mladějova
  • 8.8. Za památkami Kutné Hory,
  • 29.8. Svatý Hostýn a Hostýnské vrchy,
  • 19.9. Zájezd za burčákem na Pálavu (program bude ještě upřesněn)

Další informace v záložce Zájezdy!

 

 • INFORMACE
  Další “krizové” jednání se dnes dopoledne uskutečnilo mezi odbory a vedením firmy.  Práce a zakázky jsou na následující období zajištěny v plném rozsahu a žádná omezení výroby, naštěstí, nejsou na obzoru. Jak jsme již psali minulý týden, tak prodloužené směny jsou naplánovány na příští a přespříští týden (pondělí a středa). Dále byl vedením firmy potvrzen termín letošní odstávky/dovolené. Ta bude od soboty 4.7. do úterý 14.7. Tzn.že naposledy se půjde do práce v pátek 3.7. a rozjezd bude ve středu 15.7. ráno. V otázce bezpečnosti se aktuálně budou intenzivně ionizovat společné prostory s cílem omezit případnou nákazu. Upozorňujeme rovněž, že je potřeba i nadále dodržovat zavedená hygienická pravidla. Jsme moc rádi, že situace, která ještě před měsícem vypadala doslova tragicky, se podařila zvládnout a daří udržet práci a výrobu.

 

 • PŘIPOMÍNÁME TERMÍN LETOŠNÍ CELOZÁVODNÍ DOVOLENÉ - OD SOBOTY 4.7. DO ÚTERÝ 14.7.2020!

 

 • INFORMACE
  Tradiční “krizové” jednání se dnes uskutečnilo mezi odbory a vedením firmy o aktuální situaci, stavu výroby, odbytu zakázek a výhledu na další období. Aktuálně se stále daří zajistit práci nejen do konce dubna, ale výhledově i na měsíc květen. Nyní se tedy nepočítá s žádným omezením výroby :-) Předběžně jsou v plánu příští čtvrtek prodloužená odpolední směna a potom i další týden v pondělí a středu! Je to velmi dobrá zpráva. Jsme rádi, že daří udržet práci a výrobu. Dále bylo dohodnuto zvýšení nominální hodnoty stravenky na 90Kč od 1.5.2020 (hodnota stravenky se odvíjí od ceny hlavního jídla v závodní jídelně).
  Vedení firmy velmi děkuje zaměstnancům za dobrý přístup a pracovní nasazení v této složité době.

 

 • INFORMACE
  Dnes 2.4. proběhlo další “krizové” jednání mezi odbory a vedením firmy o aktuální situaci. Jistě je velmi dobrou zprávou, že výhled na nejbližší dva týdny nepočítá s žádným omezením výroby a do práce se bude chodit normálně dle rozvrhu směn.
  Situace je ale komplikovaná a mění se velmi rychle, proto zůstáváme i nadále ve spojení a připraveni operativně jednat o situaci. Řešili jsme i aktuální bezpečnostní a hygienická opatření ve firmě a rozšíření vitamínových balíčků pro zaměstnance, desinfekce společných prostor a další opatření. Další společné jednání je naplánováno na čtvrtek 9.4.

 

 

0b98ece6-721a-4c49-ba2d-cb5cf8500c0c.jpeg

 

08d7a652-28c6-41b2-9be4-1b8ed1665c56.jpeg

 

 • INFORMACE 20.3.
  Dnes se uskutečnilo další krizové jednání mezi odborovou organizací a vedením firmy. Na pořadu jednání bylo projednání všech opatření ve výrobě a v organizaci práce ve firmě. Současně byly dohodnuty další postupy s cílem být připraveni na prohlubování krize. Bylo dohodnuto předávání aktuálních ekonomických výstupů a prognóz v denních intervalech. Současně byla zahájena příprava na vytvoření tzv.krizových scénářů, k zajištění chodu firmy v případech, kdy by se krize dále prohlubovala.
  Další jednání budou operativně pokračovat.

 

 • OZNAMUJEME,
  že další plánovaný zájezd, dne 18.4.2020 do Jaroměřic a Třebíče se preventivně rovněž zcela ruší. Účastnické poplatky za oba zrušené zájezdy budou bezvýhradně všem přihlášeným vráceny zasláním na účet. O dalších výletech se rozhodne podle aktuální situace.

 

 • INFORMACE 16.3.
  Dnes se uskutečnilo další jednání s vedením firmy o opatřeních k zajištění bezpečnosti zaměstnanců. Dohodli jsme se na okamžitém zrušení sobotních směn, úpravě přestávek tak, aby nedocházelo ke kumulaci osob v jídelně (JAV 10:45-11:30, AGROP 11:30-12:00), rozdělení možnosti nákupu v kantýně (JAV 8:00-8:30. AGROP 8:30-9:00) posílení pracovníků ostrahy a úklidu ode dneška, zajištění častější sanitace veřejných prostor a sociálního zázemí a omezení pohybu cizích osob. Aktuální situaci budeme společně sledovat a operativně se informovat a navrhovat další opatření.
  Přes všechno výše uvedené, je potřeba si uvědomit, že každý musí začít sám u sebe. Dodržovat důslednou hygienu a být zodpovědný. Tohle firma na za nikoho neudělá.

 

 • INFORMACE 13.3.
  Dnes se uskutečnilo pravidelné jednání s vedením firmy k aktuálním otázkám. Ubezpečujeme Vás, že v otázce současné epidemiologické krize vedení firmy i odborová organizace průběžně spolu jedná a řeší otázky ochrany zdraví zaměstnanců. Současná opatření jsou dostatečná a odpovídají bezpečnostním předpisům.
  Prosíme o soudnost a zdravý rozum. Zkusme každý začít u sebe, nevystavovat se riziku a dodržovat základní hygienická pravidla.

 

 • UPOZORNĚNÍ!
  S ohledem na aktuální epidemiologickou situaci nejen u nás, ale i v okolních státech se ruší plánovaný zájezd na Slovensko, který se měl konat v sobotu 28.3. Všem přihlášeným účastníkům se omlouváme. Další plánované akce se tímto rozhodnutím nemění. Děkujeme za pochopení.

 

 • PRVNÍ LETOŠNÍ ZÁJEZD JE ÚSPĚŠNĚ ZA NÁMI!
  Užili jsme si bezva den a parádní relax v termálech v maďarském Györu. A bylo to super!
  Ovšem další zájezdy se již pomalu blíží. Na konci března se vypravíme na Slovensko, kde navštívíme hrady v Trenčíně, Čachticích a na Beckově. V dubnu potom pojedeme navštívit zámek v Jaroměřicích nad Rokytnou a památky v Třebíči. Neváhejte a přihlaste se. Více v záložce Zájezdy

 

 • SCHŮZE VÝBORU
  ​Schůze Výboru se uskuteční v pondělí 3.2. mezi 13.30-14.30, za účasti představenstva a.s.

 

 • UPOZORŇUJEME
  V souvislosti s růstem minimální mzdy je s účinností od 1.1.2020 stanoven základní minimální měsíční členský příspěvek ve výši 120Kč!

 

 • UPOZORŇUJEME
  Zájezd do maďarských termálů v Györu se uskuteční až v sobotu 29.2.!!!

 

 

 • PŘEJEME KRÁSNÉ VÁNOCE A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2020!!!

 

 • Poslední letošní zájezd je za námi. V uplynulou sobotu jsme navštívili pohádkový zámek v Moritzburgu včetně krásné výstavy o pohádce Tři oříšky pro Popelku. Hlavní část dne jsme až do večerních hodin strávili v adventně naladěných Drážďanech. Punče i svařáku bylo všude plno a čerstvě upečená štola lákala k ochutnání. Byl to krásný a pohodový výlet za naše hranice