Jdi na obsah Jdi na menu

Aktuality

 

 • Upozorňujeme, že i přes skutečnost, že Svaz Nové odbory omezil od července rozsah i čerpání dávek ze Sociálního fondu, naše odborová organizace i nadále poskytuje svým členům příspěvek při narození dítěte ve stejné výši a za stejných podmínek ze svých zdrojů.

 

 • Ve středu 13.11. se sešel Výbor odborové organizace. Projednal především výsledky Prověrky BOZP ve firmě, situaci v hospodaření organizace, plán zájezdů na příští rok a situaci ve svazu Nové odbory. Rovněž byl schválen vánoční balíček pro členy v tomto roce. 

 

 • V sobotu 19.10. se uskutečnil předposlední letošní zájezd. Navštívili jsme společně do podzimní mlhy zahalenou Bratislavu a potom obec Slovenský Grob, kde se připravují vyhlášené pečené husy. Fotky z akce jsou v galerii.

 

 • Přinášíme novou nabídku do zimních dnů. Celodenní zájezd do maďarských termálů v sobotu 15.2.2020. Více v záložce zájezdy.

 

 • V záložce rekreace naleznete novou nabídku pobytových zájezdů k moři. Pro sezonu 2020 se jedná o chorvatské letovisko Pakoštane. S objednávkou neváhejte a přihlaste se co nejdříve.

 

 • Uplynulou sobotu se uskutečnil již tradiční zářijový zájezd na Pálavu. Navštívili jsme Mikulov se spoustou památek a nádhernou atmosférou a po té jsme strávili odpoledne ve sklípku rodiny Topolanských v Pavlově. Věříme, že si tento zájezd za nádherného slunečného počasí a s výtečným vínem všichni užili.

 

 • V sobotu 23.8. se uskutečnil další skvělý zájezd. Tentokrát jsme navštívili vodní dílo s přečerpávací elektrárnou v Dalešicích, jadernou elektrárnu v Dukovanech a den jsme zakončili ve slavném filmovém pivovaru v Dalešicích. Byl to bezva den za krásného počasí a moc jsme si jej užili. Fotky jsou v galerii.

 

 • Schůze Výboru organizace se uskuteční v úterý 20.8. od 14.00hodin

 

 • UPOZORNĚNÍ PRO ÚČASTNÍKY ZÁJEZDU DO ELEKTRÁREN
  Z důvodu uzavírek na Ptenském Dvorku, pojede autobus po trase s časy nástupu:
  Konice 6.00 - Suchdol/Jednov 6.10 - Ptenský Dvorek 6.20 - Ptení 6.30.
  Všichni účastníci musí mít s sebou OP či jiný doklad totožnosti, který byl nahlášen při přihlášení se k zájezdu. Všichni účastníci musí se v průběhu exkurzí musí chovat slušně, nesmí mít s sebou žádná zavadla, nesmí kouřit a nesmí být pod vlivem alkoholu. 

 

 • Fotky z Chorvatska z galerii
  Pár fotografií z letošního zájezdu do chorvatského Biogradu je v galerii. Za fotky pod vodou děkujeme Lubošovi a Kataríně!

 

 • POZOR!!!
  Na srpnovém zájezdu do Jaderné elektrárny v Dukovanech a Vodní elektrárny v Dalešicích se náhle uvolnilo celkem 7 míst! Pokud máte zájem, rychle nás kontaktujte!

 

 • Podzimní víkendovka v Ludvíkově
  Léto je v plném proudu. Ovšem podzim už se nezadržitelně blíží. Pojeďte s námi a s Novými odbory v září do Ludvíkova v nádherných Jeseníků. Neváhejte a přihlaste se co nejdříve. Cena za celý víkend s polopenzí je skvělých 550Kč za osobu. Kapacita je omezena. Přihlášení je možné pouze do 23.srpna!

 

 • Upozornění na změny v Sociálním fondu
  Upozorňujeme, že v červnu vstoupily v platnost změny v Sociálním fondu, kdy došlo k redukci poskytovaných dávek a podpor. Nyní je možné čerpat příspěvek pouze při pracovní neschopnosti!!!

 

 • Upozornění
  Z důvodu čerpání dovolené, bude odborová kancelář v červenci uzavřena.

 

 • Zájezd do neznáma
  V sobotu 8. června se celkem 24 účastníků vydalo do neznáma. Do poslední chvíle všichni netušili kam se pojede a co ten den zažijí. Byl to bezva výlet do podhůří Jeseníků, kdy jsme navštívili okolí Velkých Losin. Fotky z akce jsou v galerii ...

 

 • Upozornění k chystaným zájezdům
  - Odjezd vlaku na zájezd Vlakem do neznáma dne 8.6. je dříve než byl původně uveden. Vlak tedy odjíždí z Konice již v 6.41 a ze Ptení v 6.59!!
  - Na zájezd do Jak se vyrábí elektřina 24.8. zbývají poslední dvě volná místa! Tak neváhejte.
  - Volná místa jsou na zájezd Za burčákem na Pálavu dne 14.9.
  - Zájezd Na Slovenské husí hody 19.10. je již zcela vyprodaný. Navýšení kapacity není možné!
  - Zájezd do Adventních Drážďan 7.12. má také ještě pár volných míst

  S přihlašováním není radno otálet. Pokud se opravdu chcete zúčastnit, tak se přihlaste co nejdříve. Při přihlášení je vybírán příslušný poplatek!

 

 • Parádní zájezd do ENERGYLANDIE
  Tradiční zájezd za zábavou pro všechny děti a celé rodiny se uskutečnil v sobotu 25. května. Byl to den nabitý zábavou za skvělého počasí a podle reakcí všech 62 účastníků si to užili nejen děti, ale i dospělí. Dalších slov netřeba. 

 

 • V úterý 28.5. se od 14.00 koná další schůze Výboru!

 

 • Další vydařený zájezd je za námi
  V sobotu 27.4. se uskutečnil druhý letošní zájezd. Tentokrát jsme se vypravili na zámek v Litomyšli s nádherným zámeckým barokním divadlem, na rozkošný zámek v Nových Hradech, který vstal doslova z mrtvých a na pitoreskní hrad Svojanov s poněkud morbidní historií. Předpověď počasí, hlásící déšť se nevyplnila, a i přes poněkud chladné počasí jsme si tento krásný a pohodový zájezd velmi užili.

 

 • Připomínáme členům
  I letos mohou členové požádat o příspěvek na dovolenou od naší Odborové organizace. Vše vyřizuje a bližší informace podá hospodářka organizace Dana G.

 

 • Sešel se Výbor organizace
  V úterý 16.4. se sešel Výbor, který projednal především situaci s plánovanými zájezdy v tomto roce a vyhodnotil vysoký zájem o účast z řad členů. Dále projednal možnost organizace dopravy pro případné účastníky zářijové akce v Ludvíkově, kterou pořádá svaz Nové odbory. Doprava se bude hromadně zajišťovat pouze v případě dostatečného zájmu. Vyhodnocena byla rovněž i členská schůze, která se uskutečnila na konci března.

 

 • Připomínáme členům
  Odborová organizace si velmi váží každého svého člena a jsme rádi, že počet našich členů stále stoupá. Proto od 1.1.2017 platí nová pravidla pro odměňování členů, kteří přivedou ke členství nového člena. Stávající člen získává možnost se dle svého vlastního výběru zúčastnit jednoho libovolného zájezdu pořádaného naší Odborovou organizací zcela zdarma pro sebe + jednu další libovolnou osobu (osoba nemusí být členem organizace ani rodinným příslušníkem).
  Toto se vztahuje na každého nového člena, tzn. pokud člen získá ke členství dva nové členy, může se zdarma zúčastnit dvou zájezdů dle svého výběru. Tuto odměnu je nutno vyčerpat do 12ti měsíců od měsíce kdy se nový člen stal členem Odborové organizace.
  Za nevyčerpanou odměnu nevzniká žádná náhrada a odměna propadá.

 

 • Členská schůze
  Poslední březnovou sobotu se v Čuníně uskutečnila členská schůze.
  Projednány byly výsledky hospodaření za rok 2018, schválen rozpočet hospodaření na rok 2019, plán činnosti a aktualizovány Limity hospodaření organizace. Po oficiální části následovala část neformální se zábavou, která trvala až do nočních hodin. Výbor děkuje hospodářce Daně G. za organizační zajištění celé akce, Ondrovi B. za skvělou muziku a zábavu a paní Věře Růžičkové za skvělý servis a zázemí v její čunínské hospodě.

 

 • Upozorňujeme
  Již je možné se hlásit na všechny zájezdy, které se letos budou konat. Z organizačních důvodů žádáme, abyste se přihlásili na jednotlivé akce co nejdříve. Především jde o zájezd do polské Energylandie který se uskuteční v květnu, kde musíme zajistit s předstihem vstupenky. Takže nečekejte do poslední chvíle.

 

 • První letošní zájezd je za námi
  V sobotu jsme si užili spoustu zábavy v Praze. Počasí sice nebylo ideální, ale nálada byla více než dobrá. Někteří se i se svými dětmi bavili na Matějské pouti, a někteří se vydali toulat sobotní Prahou. Byl to bezva relax a odpočinek od všechních starostí, ať už na pouti, či v muzeích, anebo na pražském hradě.

 

 • Novinky v KS 2019-20
  V kolektivní smlouvě sjednané na roky 2019-20 byl po mnoha letech opět dojednán příspěvek zaměstnancům spořícím si na Penzijní připojištění u libovolného Penzijního fondu. Podmínkou pro získání měsíčního příspěvku ve výši 500Kč je mít sjednané připojištění ve výši minimálně 500Kč/měsíčně. Výběr penzijního fondu je výhradně na zaměstnanci. V případě zájmu si zaměstnanec donese smlouvu od penzijního fondu na mzdovou účtárnu. Současně si musí zaměstnanec sám nahlásit na penzijnímu fondu, že mu bude přispívat i zaměstnavatel.
  Jsme moc rádi, že se nám po deseti letech podařilo opět dojednat tento bonus pro zaměstnance ve výši 6.000Kč za každý rok!

 

 • V úterý 5. března od 14.00 bude zasedat Výbor Odborové organizace.

 

 • Zájezd do Prahy 2.3.
  Příští týden v sobotu vyrazíme na první letošní zájezd. Tentokrát do Prahy, kde bude možnost návštěvy Matějské pouti anebo Prahy se spoustou památek a možností. Tak pojeďte s námi …

 

 • Novinky v KS 2019-20
  V kolektivní smlouvě sjednané na roky 2019-20 se objevila novinka ve formě UNIŠEKU od společnosti UP (dříve Cheque Dejeuner)
  Tyto šeky budou poskytnuty zaměstnancům při pracovních a životních výročích. Konkrétně při jubileu 50 a 60 let života, při odchodu do starobního či invalidního důchodu, při darování krve anebo při výročí nepřetržitého pracovního výročí za odpracované roky. Odměna je odstupňována v jednotlivých případech až do výše 8.000Kč.

  Dárkové poukázky UNIŠEK jsou ideální formou daru, který jednak nepodléhá dani z příjmů a je oproštěn od odvodů zdravotního a sociálního pojištění na straně zaměstnance v neomezené výši. Každý si tak může sám rozhodnout jak je využije a za co je utratí/čím se odmění. UNIŠEKY lze uplatnit u řady partnerů, v oblastech:

  • Kultura – vstupenky do kina, divadla a dalších kulturních zařízení…
  • Sport – sportovní centra, bazény, akvaparky…
  • Vzdělání – jazykové kurzy, počítačové kurzy, autoškoly…
  • Zdraví – lékárny, masáže, lázně, očkování…
  • Nákup knih – knihy včetně dětských.

 

 • Činnost pro členy v roce 2018
  Odborová organizace se mimo jiné ve své činnosti zaměřuje na kulturní a zájmovou činnost členů a jejich rodin. Jednak organizováním výletů a zájezdů pro členy a jejich rodiny a dále i formou finančních příspěvků rekreaci a na kulturní vyžití členů a na sportovní a zájmovou činnost jejich dětí.
  V roce 2018 jsme svým členům celkově poskytli příspěvky ve výši 59.299Kč, mimo jiné na:

​  - kulturní vyžití (návštěva kina, divadla, koncertů)        20.800Kč
  - rekreaci                                                                       10.000Kč
  - tábory dětí                                                                     3.500Kč
Dále jsme v roce 2018 uspořádali celkem 6 zájezdů s celkovými náklady 161.835,35Kč, kde jsme za naše členy a jejich rodiny mimo jiné utratili:
- na vstupném                                                                 84.086Kč
- na dopravě                                                                    77.749Kč
Nakoupili jsme rovněž vstupenky na letní koncert skupiny Olympic o které soutěžili členové v letní soutěži.
Uspořádali jsme slavnostní členskou schůzi u příležitosti 20 výročí od založení odborové organizace a oslavili tak toto jubileum.
Jsme rádi, že se nám daří pro naše členy a jejich rodiny organizovat řadu zajímavých akcí, výletů a soutěží a současně jim i přispívat na jejich zájmové vyžití.
 
 • Zájezdy 2019
  Oznamujeme, že již je možné se přihlašovat na všechny zájezdy, které budeme v tomto roce pořádat. Přihlášení je možné pouze po zaplacení účastnického poplatku. Při přihlašování mají vždy přednost členové naší organizace a jejich rodinní příslušníci. Informace o jednotlivých zájezdech jsou v záložce Zájezdy.

 

> > > > >  2018  < < < < <

 

 • V úterý 11. prosince od 14.00 bude zasedat Výbor Odborové organizace.

 

 • Slavnostní členská schůze
  V sobotu 17.11. se v hospodě U Růžičků uskutečnila slavnostní členská schůze která byla oslavou dvacetiletého výročí naší odborové organizace. Za hojné účasti a přítomnosti předsedy představenstva se členové dobře pobavili na připravené zábavě, která skončila až v pozdních nočních hodinách. Věříme, že se všichni dobře bavili a užili si tuto slavnostní událost. Pár fotek je umístěno v galerii

 

 • KOLEKTIVNÍ SMLOUVA PRO ROKY 2019 - 2020 PODEPSÁNA!
  Dnes 14.11. byla, přesně po třech měsících od zahájení vyjednávání, podepsána Kolektivní smlouva ve společnosti Javořice, a.s. pro roky 2019 a 2020. Odborová organizace šla do jednání s ambiciózním zněním smlouvy a návrhy vzešlými z ankety mezi zaměstnanci.
  Vedení společnosti opět svým přístupem a způsobem jednání deklaroval silné sociální cítění vůči zaměstnancům. Výsledkem jednání je dohodnutá řada novinek, které začnou od začátku roku 2019 platit. Například jde o zavedení tzv. Sick days - třídenní indispoziční volno, které garantuje placené volno s náhradou 80% při zdravotních problémech, dále příspěvek na penzijní připojištění ve výši 500Kč, anebo příspěvek pozůstalé rodině na pohřeb po zaměstnanci ve výši 10.000Kč. Na pořadu jednání byla i otázka mezd, kdy byl sjednán růst tarifů všech zaměstnanců o 10%.
  Jsme velmi rádi, že odborová organizace i zaměstnavatel opět bez větších problémů nalezli společnou řeč ve věci odměňování zaměstnanců a jejich sociálních bonusů a jistot a dohodli se na textu nové Kolektivní smlouvy.
  Text Kolektivní smlouvy je zveřejněn ZDE.

 

 • Byla přidána nová záložka VIDEA. Tam budou zveřejňovány filmy z produkce svazu Nové odbory.

 

 • Až do 16.11. je možné se hlásit na silvestrovský pobyt v Králíkách:

silvestr_2018_a4.jpg

 

 • V záložce Rekreace je zveřejněna nabídka svazu Nové odbory na pobytové zájezdy do chorvatského Biogradu na Moru v sezoně 2019.

 

 • V sobotu 17.11. se uskuteční v Hospodě U Růžičků v Čuníně slavnostní členská schůze u příležitosti 20 letého výročí od vzniku odborové organizace na pile ve Ptení. Členové organizace byli obesláni osobní pozvánkou a pozváni byli i minulí předsedové. Věříme, že se v hojném počtu sejdeme a oslavíme společně krásné jubileum.

 

 • Předposlední zájezd je již minulostí. Za nádherného slunečného počasí jsme se vypravili na návštěvu za podzimními hrady Pernštejn a Veveří. Po prohlídkách hradů zvenku i zevnitř jsme se ještě propluli na lodi po Brněnské přehradě. Byl to velmi vydařený zájezd a všichni účastníci si jej užili. Pár fotek ze zájezdu je ve fotogalerii.
  I když je před námi ještě tradiční prosincový zájezd za Adventem, tentokrát do Vídně, tak se můžete seznámit s tím, co se chystá pro rok 2019. V záložce Zájezdy jsou zveřejněny plánované zájezdy na další rok.

 

 • UPOZORNĚNÍ
  Zájezd na hrady Pernštejn a Veveří, který se koná 13.10. je již vyprodaný!

 

 • V současnosti probíhá kolektivní vyjednávání Kolektivní smlouvy pro rok 2019. Máme za sebou již dvě kola jednání, kde byly detailně probírány sporné body a pomalu se blížíme do finiše. Většina bodů které byly sporné se podařilo dohodnout či k nim nalézt kompromisní řešení. Další, již třetí jednání se uskuteční ve středu 17.10. Držíme našim vyjednavačům palce.

 

 • V sobotu 15.září se uskutečnil tradiční zářijový zájezd, který pořádá naše organizace, do Vinného sklípku rodiny Topolanských v Pavlově na Pálavě. Před samotnou návštěvou a degustací ve sklípku, jsme se zastavili v nedalekých Valticích, kde jsme si prohlédli nádherný zámek a po prohlídce absolvovali krátkou procházku na vyhlídku Raistna - Kolonáda, což je jedna z romatických a monumentálních staveb zdejšího Lichtenštejnského panství, a z níž je překrásný rozhled. Dále nám zbyl čas i na obhlídku městečka, dobrý oběd a potom, po krátkém přejezdu do Pavlova, již na skvělou ochutnávku a veselé posezení ve sklípku v Pavlově. Zde jsme se vrátili již po třetí a už nyní můžeme prohlásit, že se zde vám rok zase vrátíme.

 

 • V úterý 4.9. se sešel Výbor organizace, aby vyhodnotil výsledky Letní soutěže o vstupenky na skupinu Olympic.
  Celkem bylo do soutěže přihlášeno 17 příspěvků. Výbor z nich vybral tyto vítěze:
  PORTEŠ Marek, PORTEŠ Petr, STROUHAL Petr, TRNEČKA Petr, GREPL Pavel, GREPL Luboš, GREPLOVÁ Kamila, GREPLOVÁ Magdalena, GRULICH Jan a KREJČÍ Miloslav.
  Každý z nich obdrží dvě vstupenky na koncert skupiny Olympic, který se koná tento pátek 7.9. od 19.00 v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem.
  Vítězům gratulujeme!!

 

 • Dne 7.8. se uskutečnilo jednání Výboru organizace. Na programu bylo projednání došlých návrhů do připravované Kolektivní smlouvy pro rok 2019. Současně byl schválen vyjednávací tým a stanoveny priority. Dále byla projednána pololetní závěrka hospodaření s tím, že plánovaný rozpočet se daří naplňovat jak na příjmové, tak i výdajové straně. Výbor schválil uspořádání slavnostní schůze u příležitosti 20 výročí od založení Odborové organizace na pile. Tato schůze se uskuteční v sobotu 17.11. v Čuníně. Současně byly okomentovány průběžné výsledky letní soutěže o vstupenky na skupinu Olympic. Výbor rovněž odsouhlasil formu a výši letošních Vánočních odměn pro naše členy.

 

 • Do fotogalerie byly přidány fotografie z letošního pobytového zájezdu v chorvatském Biogradu na Moru. A na základě požadavků od mnohých členů i album s pár fotkami tamního podvodního světa.

 

 • S ohledem na panující vysoké teploty a díky nim i hrozné pracovní podmínky, jsme dnes,  tj.2.8.2018 navrhli a vyzvali zaměstnavatele k zavedení bezpečnostních přestávek v práci. Zavedení takovýchto přestávek umožňuje a v některých případech i nařizuje legislativa a jde o přestávky, které se zahrnují do pracovní doby. Vedení společnosti nakonec náš návrh přijalo a s okamžitou platností bezpečnostní přestávky zavedlo. Konkrétně jde o přestávku 8.00-8.15 na ranní směně a 16.15-16.30 a 20.15-20.30 na odpolední směně. Toto opatření se týká všech zaměstnanců a platí do odvolání.

 

 • V sobotu 21.7. se uskutečnil zájezd do Technického muzea Vojenskohistorického ústavu v Lešanech u Týnce nad Sázavou a dále do Velkopopovického pivovaru Kozel. Za krásného počasí jsme si prohlédli bohaté sbírky vojenské techniky z let 1880 až 1990. Celkem 700 exponátů v rozsáhlém areálů bylo představeno jednak formou výstavy s popisky, ale i formou rozsáhlých diorámat navozující dobovou atmosféru. Následná návštěva pivovaru ve Velkých Popovicích byla velmi hezká a poučná. Nejen co se týče dlouhé historie vaření piva v obci, ale i z pohledu moderní doby a a současné technologie. Ochutnávka piva v chladném pivovarském sklepě v teplém a krásném dni přišla více než vhod. Po skvělém dni jsme se ve zdraví vrátili zpátky domů.

 

 • Výbor Odborové organizace se sejde na svém řádném jednání dne 7.8.2018 od 14.00.

 

 • UPOZORŇUJEME, ŽE ZÁJEZD DO LEGENDIE, KTERÝ SE MĚL USKUTEČNIT V SOBOTU 18.8. JE ZRUŠENÝ!!!

 

 • Z důvodu dovolené, bude odborová kancelář v období mezi 25.6. - 6.7. mimo provoz!

 

 • Od pátku 15. června až do konce prázdnin se každý člen může zapojit do:

LETNÍ  SOUTĚŽ

Léto je především časem dovolených, táborů, cestování a odpočinku. Podělte se o své zážitky s ostatními.

Každý člen, který ze svých cest, či z místa své dovolené pošle Odborové organizaci pozdrav, přání či vzkaz, a to formou originálního pohledu, fotky, příběhu či video vzkazu - s tématem “ODBORÁŘI NA DOVOLENÉ“, bude zařazen do soutěže o vstupenky na koncert skupiny Olympic.
Zúčastnit se může každý člen, který svůj příspěvek zašle a doručí nejpozději do 31.8.2018.

Podmínky soutěže jsou ZDE.

273387.png

 

 • V sobotu 9. června jsme se netradičně vydali vlakem na zájezd do Jeseníků. Ani nepříznivá předpověď nás neodradila a všichni se těšili na nevšední zážitky. A ty jsme opravdu za celý den nasbírali. Více, než dost. Počasí se postupně zhoršovalo, ale stihli jsme ještě krásné výhledy na sluncem zalitém Šeráku ve výšce více než 1300 metrů nad mořem. Návštěva skalisek na Keprníku a Vozkovi byla již za hrozivého hřmění. Následná cesta do Branné již byla za silné bouřky, což jsme ale zvládli a závěrečná návštěva v místní restauraci tak byla i přes neschopnou obsluhu velmi vítanou a vysněnou odměnou po celém dni. Na tento zájezd budeme všichni ještě dlouho, dlouho vzpomínat.
  Fotky z akce jsou ve fotogalerii.

 

 • Jako tradičně naše organizace uspořádala ke Dni dětí zájezd zaměřený především na rodiny. Tentokrát jsme vyrazili do nového zábavního parku ENERGYLANDIA u polské obce Zator. Počasí nám celý den přálo a zábavy a možností vyžití pro všechny v tomto parku bylo tak obrovské, že snad nikdo nestihl navštívit všechny atrakce, vystoupení a představení. Byl to super - mega den, který si všichni parádně užili. Velmi rádi se zde zase vrátíme.
  Pár fotek je v galerii.

 

 • Obrovské množství zábavy maximJiž zítra 26. vyrazíme za energií do polské ENERGYLADIE. Zájezd je plně obsazen a vše je připraveno a zajištěno. Ale tímto zájezdem naše letošní cesty nekončí. Hned 9.6. vyjedeme vlakem do krásné jesenické přírody a projdeme se okolím Šeráku, Ostružné a Branné. V sobotu 21. července se pojedeme podívat na bohaté sbírky Vojenského muzea v Lešanech nad Sázavou a letní den zchladíme v pivovaru Kozel ve Velkých Popovicích. A protože zábavy pro naše děti není nikdy dost, tak se do polské LEGENDIE u Katowic vrátíme i v srpnu, tentokrát v sobotu 18.8. Bude to další bezva prázdninový den ve Slezském parku.
  Na všechny uvedené zájezdy se můžete již hlásit a pojistit si tak svoji účast. Podrobnosti, ceny a informace jsou v záložce Zájezdy.
  Tak pojeďme společně za dobrodružstvím a zábavou.

 

 • Výbor Odborové organizace PILA Ptení v souvislosti s nástupem účinnosti obecného nařízení Evropského parlamentu a Rady EU 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 (GDPR), o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů dne 25. 5. 2018, vydala „Zásady nakládání s osobními údaji a k jejich ochraně“. Tyto Zásady jsou ode dne 25. 5. 2018 zpřístupněny na webu Odborové organizace a k dispozici u předsedy Odborové organizace.

 

 • Výbor Odborové organizace PILA Ptení v souvislosti s přípravou vyjednávání Kolektivní smlouvy se společností JAVOŘICE, a.s. pro rok 2019 touto cestou sděluje, že připomínky a návrhy do Kolektivní smlouvy 2019 je možné předkládat nejpozději do 31. 7. 2018.

K připomínkám a návrhům předloženým po tomto datu již nebude přihlíženo.

 

 • Máme novou rubriku. V záložce "Právní poradna" budeme zveřejňovat zajímavé dotazy z oblasti pracovněprávní problematiky.

 

 • V sobotu 7.4. se uskutečnil první letošní zájezd. Cílem naší cesty bylo romantické Podyjí. Za nádherného, i když ještě aprílově chladného rána jsme vyrazili do Vranova nad Dyjí. Zde jsme navštívili místní nádherný a majestátný zámek, známý z mnoha pohádek a filnů. Po prohlídce jsme se pomalu přesunuli do obce Bítov, kde na nás již čekala prohlídka starobylého a poněkud tajemného hradního komplexu. Prohlídka chladným, leč romantickým hradem byla dlouhá a tak přišla vhod možnost následného občerstvení v hradní kavárně. Poté nás čekal přejezd do města Znojma. V tomto historickém královském městě byl program individuální. Zájemci však mohli s předsedou organizace absolvovat procházku městem a seznámit se s jeho bohatou historií. Den mnozí zakončili ochutnávku místních vín a posezením v některé z četných vináren či restaurací. V podvečer jsme se pak vypravili naplněni dojmy a zážitky z krásného dne zpět domů.
  První letošní zájezd se velmi vydařil a všichni si ho pořádně užili. Jistě bude na co dlouho vzpomínat.

 

 • Máme novou nástěnku na vrátnici firmy. Jsme rádi, že můžeme efektivně členy informovat o aktuálních věcech a akcích, jak naší organizace, tak i svazu Nové odbory, jehož jsme členem.

img_6525--002-.jpg

 

 • Jedním z hlavních úkolů odborů ve všech firmách je bojovat o lepší mzdové podmínky zaměstnanců. Naše odborová organizace se na zlepšování mzdových podmínek ve firmě podílí po celou dobu své existence. Jak jsme úspěšní v novodobé historii firmy, po její reorganizaci v letech 2009-10, se ukazuje na aktuální průměrné mzdě zaměstnanců ve firmě, která za rok 2017 dosáhla hodnoty 36.135Kč.

 

 • Na základě návrhů projednaných na členské schůzi se v červenci uskuteční další zájezd. Tentokrát do Vojenského technického muzea a pivovaru ve Velkých Popovicích. Podrobnosti jsou v záložce Zájezdy.

 

 • Odborová organizace v loňském roce uspořádala celkem 6 zájezdů pro své členy a jejich rodiny. Tradičně byl největší zájem o zájezdy zaměřené na celé rodiny a dále o každoroční podzimní zájezd do sklípku v Pavlově pod Pálavou. Celkové náklady na tyto zájezdy byly 142.883Kč (náklady na dopravu, vstupné, pišingr). Od účastníků jsme vybrali na poplatcích částku 78.373Kč. Rozdíl v nákladech byl vyrovnán příspěvkem zaměstnavatele ve výši 50.000Kč a z prostředků organizace. Jsme moc rádi, že se zájezdy líbí a jsou oblíbené. I letos se jich uskuteční několik, stačí se podívat do záložky Zájezdy.

 

 • První letošní zájezd, který se uskuteční v sobotu 7.4. do malebného Podyjí je již za dveřmi. Zájemci se ale mohou již hlásit na další zájezd, který pořádáme tradičně pro děti našich členů v termínu 26.5. Tentokrát jedeme objevovat nový zábavní park v Polsku - ENERGYLANDII, který je současně i největším na polském území. Informace a plakát k tomuto i dalším zájezdům jsou v záložce Zájezdy.

 

 • Na členské schůzi, která se uskutečnila minulou sobotu byla schválena Závěrka hospodaření organizace za rok 2017, ze které mimo jiné vyplývá, že celkový výnos členských příspěvků, byl za rok 2017 díky výraznému růstu členské základy ve výši 232.954Kč. Naproti tomu, byla vyčíslena celková roční úspora (díky nižším odvodům), ve výši 33.304Kč, která vznikla výstupem naší organizace z OS DLV (v roce 2016). Uspořené prostředky tak mohla organizace investovat do aktivit a činnosti pro své členy.

 

 • Na členské schůzi, která se uskutečnila minulou sobotu byly schváleny změny v Limitech hospodaření. Nejvýznamnější změnou je zavedení nového příspěvku na pojištění členů, kteří mají uzavřenu, či si sjednaní Pojištění zodpovědnosti zaměstnance za škodu způsobenou zaměstnavateli. Příspěvek je poskytován ve výši 100% sjednaného pojistného, max. 500Kč/rok, pouze na základě předložené sjednané smlouvy a dokladu o zaplacení pojistného.
  ​Další příspěvky a výhody naleznete v záložce Pro členy.

 

 • V sobotu 10. března 2018 se v Restauraci U Růžičků v Čuníně uskutečnila členská schůze naší Odborové organizace. Mezi hlavní projednané body patřilo, schválení výsledků hospodaření roku 2017, rozpočtu pro rok 20018. Dále změny Stanov a Limitů hospodaření Odborové organizace, plánu akcí pro tento rok a další otázky. Zápis je v části Zápisy.

 

 • První letošní zájezd se uskuteční v sobotu 7. dubna. Vyrážíme do Podyjí, kde navštívíme úchvatný zámek Vranov nad Dyjí, dále mohutný hrad Bítov a den zakončíme v historickém Znojmě. Plakát a další informace jsou zveřejněny v části zájezdy.

 

 • Stejně jako i v předchozích letech, bylo všem členům vystaveno potvrzení o zaplacených členských příspěvcích za rok 2017. Členům, kteří nejsou v pracovním poměru na pile bylo toto potvrzení zasláno elektronicky. Za zaměstnance byla potvrzení předána hromadně na mzdovou účtárnu.

 

 • Minulý týden, 2.2. se uskutečnilo jednání mezi zástupci zaměstnanců a vedením firmy. Na programu byly otázky odměňování, mezd a mzdového systému a výše hodnoty stravenek od 1.3.2018, která nově činí 80Kč.
  Toto jednání, které bylo nezvyklé účastí celého výboru Odborové organizace a vedení firmy nastartovalo novou etapu činnosti naší organizace.
  Odborová organizace chystá velkou anketu mezi všemi zaměstnanci s cílem zjistit, co by nejvíce ocenili v nové Kolektivní smlouvě, která se na podzim začně vyjednávat na další období. Anketa proběhne v období před prázdninami.

 

 • Oznamujeme, že tradiční výroční členská schůze naší Odborové organizace se uskuteční v sobotu 10. března 2018 v Restauraci U Růžičků v Čuníně od 15.00.

 

 • V části ZÁJEZDY naleznete plán letošních zájezdů na celý rok. Už nyní si můžete v kalendáři rezervovat jednotlivé termíny. Těšíme se na společné chvíle.

 

 • Návštěvnost našeho webu v roce 2017:

2018-01-02.png

 

 • V záložce Nabídky rekreace naleznete aktuální nabídku zvýhodněných pobytů v lázních pro rok 2018 a další nabídky rekreací.

 

>>> 2017 <<<

 

 • Svaz Nové odbory organizuje i v roce 2018 pobytové zájezdy do chorvatského Biogradu na Moru.
  ​Plakát je možné si stáhnout ZDE

  ​Přihlášení je možné výhradně u svazu Nové odbory na kontaktech sekretariat@noveodbory.cz a 736512973

 

 • V sobotu se uskutečnil úspěšný zájezd do Lednice a do sklípku v Pavlově. Po prohlídce zámku v Lednici a procházce v zámeckém parku s návštěvou Minaretu jsme již podruhé navštívili útulný a příjemný historický sklípek v Pavlově. Je potřeba přiznat, že se nám večer odjíždět z příjemného sklípka a od výborného vína vůbec nechtělo. Proto bylo hned na místě dohodnuto, že se tam za rok (15.9.2018) opět vrátíme. Už teď se moc těšíme.

 

 • Upozorňujeme, že je možné se hlásit poslední letošní zájezdy, tzn. na říjnový turistický zájezd do Žďárských vrchů, který se uskuteční v sobotu 14.10. a dále adventní zájezd do polského Krakova, který se uskuteční v sobotu 9.12. Na oba zájezdy je možné se přihlásit u Dany G. současně s úhradou účastnického poplatku. Plakátky a informace jsou v záložce Zájezdy.

 

 • První zářijovou sobotu jsme se vypravili poznat Osoblažsko všemi smysly. Nejdříve jsme si nejen celé Osoblažsko prohlédli z rozhledny na Hraničním vrchu u Města Albrechtic, po té jsme navštívili "Slezské Versailles" v podobě zámku ve Slezských Rudolticích. Po prohlídce jsme se přesunuli do Osoblahy, kde jsme navštívili ojedinělý židovský hřbitov a pak už jsme ochutnávali Osoblažsko na místním Gastrofestivalu. Dostatečně nakrmeni jsme odpoledne nasedli do parního vlaku na unikátní místní úzkorozchodné dráze a nechali se unášet pomalu ubíhající vlídnou krajinou "Slezské Hané", jak se Osoblažsku přezdívá. Na konečné stanici v Třemešné nás pak již čekal autobus a plni dojmů jsme v podvečer odjeli domů.

 

 • Poslední srpnový víkend se uskutečnil krásný zájezd do oblasti pod Králickým Sněžníkem. Navštívili jsme unikátní rozhlednu Stezku v oblacích nad obcí Dolní Morava a po té dětské zábavní městečka v rozsáhlém areálu v obci. Děti i dospělí se zde vyřádili a i navzdory hrozivým předpovědím nás celý den provázelo sluníčko. Den jsme zakončili návštěvou Vojenského muzea v Králíkách s rozsáhlými sbírkami vojenské techniky a dále vojenského opevnění ze třicátých let.
  ​Fotky ze zájezdu jsou ve fotogalerii.

 

 • Nabídka Rekondičních pobytů v Lázních Luhačovice pro rok 2018 - ZDE

 

 • Dne 31. 7. 2017 byl podepsán Dodatek č.2 ke Kolektivní smlouvě ve společnosti Javořice, a.s., kterým došlo ke změně pravidel při vzniku nároku na stravenky. Nově vzniká nárok i odpracováním víkendových přesčasových směn. Jsme rádi, že firma přistupuje k dalšímu ocenění zaměstnanců, kteří jsou ochotni pracovat přesčas.

 

 • OZNÁMENÍ O ZPŮSOBU ODMĚŇOVÁNÍ ČLENŮ, KTEŘÍ ZÍSKAJÍ KE ČLENSTVÍ NOVÉHO ČLENA
  Odborová organizace si velmi váží každého svého člena a jsme rádi, že počet našich členů stále stoupá. Proto jsme na základě Vašich častých dotazů přistoupili tomu, že každý člen, který počínaje 1.1.2017 přivedl ke členství či přivede nového člena získává možnost se dle svého vlastního výběru zúčastnit jednoho libovolného zájezdu pořádaného naší Odborovou organizací (nevztahuje se na akce pořádané Svazem Nové odbory!) zcela zdarma pro sebe + jednu další libovolnou osobu (osoba nemusí být členem organizace ani rodinným příslušníkem).
  Toto se vztahuje na každého nového člena, tzn. pokud člen získá ke členství dva nové členy, může se zdarma zúčastnit dvou zájezdů dle svého výběru. Tuto odměnu je nutno vyčerpat do 12ti měsíců od měsíce kdy se nový člen stal členem Odborové organizace.
  Za nevyčerpanou odměnu nevzniká žádná náhrada a odměna propadá.
  ​Celé oznámení ZDE

 

 • V pondělí 17.7. se ve firmě uskutečnili Prověrky BOZP, které se konají pravidelně každým rokem na základě ustanovení zákona 262/2006Sb.,zákoníku práce. Při těchto Prověrkách je kontrolována veškerá dokumentace a povinnosti zaměstnavatele i zaměstnanců v oblastech dotýkajících se BOZP, Požární ochrany. Součástí Prověrek byla i fyzická kontrola všech provozů. Jelikož se tyto Prověrky konají za aktivní účasti zástupců odborové organizace, byly při kontrole zmíněny i některé požadavky či podněty ze strany zaměstnanců.

 

 • Členové naší organizace se v hojném počtu i se svými rodinami díky svazu Nové odbory vypravili na přelomu června a července do chorvatského Biogradu na Moru na dovolenou. Za týden pobytu u moře si opravdu užili hodně slunce, čistou vodu, nepřeberné možnosti zábavy a odpočinku. Byl to velmi vydařený a mimořádně úspěšný zájezd. Podle vyjádření účastníků byl pobyt ve Ville Ivana a Mirko pohodlný a super a nezaznamenali jsme žádné negativní reakce. Pár fotek z této dovolené je ve fotogalerii.

img_5509.jpg

 

 • V sobotu 3. června jsme u příležitosti Dne dětí navštívili Slezský park v polském Chořově (Katovice). Účastníci mohli navštívit jednak Slezskou ZOO a Legendii – Veselé Městečko. Zábava však jednoznačně zvítězila u všech účastníků bez ohledu na věk maximum času jsme si užívali zábavu a atrakce. Úplně každý ochutnal a užil si nepřeberného množství atrakcí, které Legendia nabízí.
  Za nádherného počasí jsme si tento den, který patřil hlavně dětem (ale i dospělým dětem) parádně užili. Výtečnou zábavu i náladu nemohly zkazit ranní dopravní komplikace. Nikomu se nechtělo jet v podvečer domů. Cestou domů se všichni shodli na tom, že se zde musíme zase vrátit!

 

 

 • V září se v termínu 14.-17.9. se uskuteční již třetí pobyt v Ludvíkově u Karlovy Studánky. Plakát je možné si prohlédnout ZDE.
  ​Cena zůstává stejná, tj. 260Kč/osoba/noc s plnou penzí a 130Kč/dítě do 18 let/noc s plnou penzí.

 

 • Již je možné se přihlašovat na prázdninový zážitkový zájezd na Dolní Moravu, který se uskuteční 26.8. Cílem je Stezka v oblacích, Vojenské muzeum v Králíkách a další atrakce vhodné především pro děti. Informace jsou v záložce Zájezdy.

 

 • Máme za sebou další výtečný a vydařený zájezd. V sobotu 13. května jsme se vypravili do Petronell-Carnuntum do Rakouska. Zde jsme navštívili mimořádně zajímavé vykopávky antického římského města, kde bylo možné shlédnout i nádherné a názorné rekonstrukce původních domů, paláců, lázní, tržiště a dalších. Za příjemného počasí jsme navštívili i pozůstatky dvou amfiteátrů a majestátní Bránu pohanů. Následně jsme se přesunuli na Slovensko, do oblasti Petržalky, kde proběhla zajímavá a poučná zastávka u pěchotního srubu B-S 8 "Hřbitov", předválečného čs.opevnění, ve kterém byla možnost shlédnout vcelku zdařilou rekonstrukci včetně vybavení. Zájezd jsme završili návštěvou mohutné zříceniny hradu Devín, ležícího na soutoku Dunaje s Moravou. Z vrcholných partií zříceniny se otevíral nekonečný výhledy, jak do Rakouska a Slovenska, tak i do Maďarska i na Moravu. Závěr dne byl pak ozvláštněn Slavnostmi Svätého Urbana, které se konaly v podhradí a kde bylo možné ochutnat či zakoupit místní vyhlášené rybízové víno.
  ​Navzdory všem předpovědím bylo počasí velmi vlídné a občasná temná mračna na obzoru s tajemným hřměním jen podtrhovala drama dějin, které přes všechna navštívená místa kráčela.

img_2400.jpg

 

 • Jarní víkend v Ludvíkově, který pořádal svaz Nové odbory je již minulostí. Z celkové účasti 50 lidí se z naší odborové organizace zúčastnilo 12 našich členů. Navzdory předpovědím, se počasí vcelku vydařilo  tak se podniklo  i několik výletů, na Zámecký vrch, do Karlovy Studánky, do údolí Bílé Opavy a na Ovčárnu. Každý večer jsme dlouho poseděli v družné zábavě u dobrého moku dle libosti a parádně se pobavili a odpočinuli si v nádherné jesenické přírodě.
  ​Přímo na místě jsme se domluvili na dalším, již třetím pokračování této úspěšné akce, která se bude konat v termínu 14.-17.9.2017. Snad se dočkáme i teplého počasí.
  ​Fotky jsou v galerii.

 • A už je to tady!!! Máme i Facebookovou stránku - th3bi3f9mw.jpg

 

 • Upozorňujeme členy na skutečnost, že je možné se pouze do konce tohoto týdne hlásit na nadcházející Zájezd do Rakouska za Římany k Dunaji, který se koná 13.5.
  ​Na Zájezd s dětmi do polské Legendie v Katowicích, který se koná 3.6. se již není možné se přihlásit z důvodu vyprodání kapacity.

 

 • Dne 7. 4. 2017 byl podepsán Dodatek č.1 ke Kolektivní smlouvě ve společnosti Javořice, a.s., kterým došlo k navýšení hodnoty stravenek na cenu 70 Kč!

 

 • První jarní výlet je za námi. Tentokrát jsme se v sobotu 8.dubna za příjemného počasí vydali na Bradlo a do Úsova. Cestu jsme začali na okraji obce Kamenná, odkud jsme vystoupali kolem Třech kamenů s ukrytým pokladem a kolem studánky Běžinka s osvěžující vodou až na vrchol Bradla s mohutným skaliskem s upravenou vyhlídkovou plošinou, který je opředený mnoha pověstmi a tajemstvími. Po dostatečně dlouhém kochání se dalekými výhledy a občerstvení se, jsme pokračovali cestou necestou přes Lipinku a Klopina až do Úsova. Zde nás čekala poněkud dlouhá prohlídka zámku a lovecko-lesnického muzea, kterou jsme si vykompenzovali zaslouženým obědem v místní restauraci. Celý výlet byl zakončený návštěvou místního židovského hřbitova a přilehlé synagogy. Byl to opravdu vydařený a povedený výlet, a krásně strávená sobota.

 • Jelikož se blíží termíny pro ukončení přihlašování na nejbližší akce pořádané Svazem Nové odbory připomínáme, že na zájezd do Chorvatska se lze přihlašovat do konce března a na Jarní pobyt v Ludvíkově se lze přihlašovat do poloviny dubna. Obě akce již silně obsazeny, nečekejte tedy na nejzazší termíny a přihlaste se co nejdříve.

 • V sobotu 4.3.2017 se na Ptenském Dvorku uskutečnila Členská schůze naší Odborové organizace. Zápis z jednání je možné si stáhnout v záložce Zápisy anebo ZDE.

 • Již nyní je možné se hlásit na další zájezd letošního jara. Kromě dubnového výletu na Bradlo a Úsov, se zájemci mohou hlásit na zájezd Za Římany k Dunaji i na Dětský zájezd do Polska, které se uskuteční v květnu a červnu. Informace plakátky jsou v záložce Zájezdy.

 • Na základě informací z jednání mezi předsedou představenstva a předsedou odborové organizace je nyní záměr o reaktivaci Sociálního fondu a.s., ze kterého budou hrazeny rekondiční a ozdravné pobyty v lázních s cílem poskytnout zaměstnancům možnost odpočinku a relaxace. Odborová organizace podporuje tuto iniciativu.

 • 2. března 2017 byla spuštěna nová verze webových stránek. Nové stránky jsou přehlednější a nabízí jednodušší a moderní vzhled, u pravený rovněž pro zobrazení na mobilních zařízeních.

 • Dne 21. 2. 2017 byla podepsána Kolektivní smlouva Javořice, a.s. pro roky 2017 a 18 zahrnující všechny zaměstnance společnosti s účinností od 1. 1. 2017 do 31. 12. 2018.photoscan.jpg Tato Kolektivní smlouva zachovává rozsah sjednaných výhod a benefitů pro zaměstnance. Novinkou je prodloužení platnosti KS na dva roky. Proběhla rovněž formulační a právní aktualizace a zpřesnění některých formulací s cílem odstranit možné nepřesnosti ve výkladu. Dále došlo k redukci textu vypuštěním některých zbytečných citací zákona. Kolektivní smlouva bude v průběhu března 2017 k dispozici na všech střediscích.

 • Dne 4.3. se na Ptenském Dvorku uskuteční Výroční členská schůze. Těšíme se na hojnou účast. Plakát

 • Upřesňujeme informace k Chorvatsku 2017:

 • ​​Cena pro člena Odborové organizace je (po započítání slevy) 6.490Kč

 • Cena pro ostatní účastníky je 6.990Kč.

 • ​Děti do 10ti let hradí 3.490Kč.

Video o ubytování a lokalitě

 • Zveřejňujeme akci pořádanou Svazem Nové odbory.
  Po úspěšné podzimní akci v Ludvíkově pod Pradědem Svaz pořádá tuto akci v dalším, tentokrát jarním termínu.
  ​Termín 5. - 8. května 2017​
  Cena je 260Kč za dospělé účastníky, 130Kč pro děti. V ceně je ubytování a plná penze.
  ​V případě zájmu se hlaste u hospodářky Dany G.
  ​Plakát ZDE.

 • Tento náš web funguje od půlky dubna 2016. Za tu dobu si získal pravidelné návštěvníky a má celkem slušnou návštěvnost - 8673 (2768 unikátních přístupů). Jsme rádi, že se Vám stránky líbí a, že se ujal tento způsob informování.

graf.jpg
​​

>>> 2016 <<<

 

 • Je za námi poslední zájezd letošního roku. Za krásného počasí a za skoro jarních teplot (13C) jsme si užili předvánoční atmosféru Vídně. Bylo to bezva a každý kdo byl s námi má na co vzpomínat.
  Letošní rok byl na zájezdy, které jsme pořádali mimořádně bohatý. Nikdy v historii, jsme takto necestovali. I když se nejde zavděčit každému, tak jsme se snažili aby zaměření zájezdů bylo pestré. Budete-li mít nějaký nápad na zajímavý cíl cesty, či na nějakou jinou aktivitu, kterou bychom mohli uspořádat, tak se ozvěte. Budeme rádi. Všem, kdo se letos účastnili cest chci poděkovat za disciplínu a za to, že se nám nikdo nikde neztratil.

 • Svaz Nové odbory nově nabízí atraktivní zájezdy do Biogradu na Moru v Chorvatsku. Více informací najdete v letáku ZDE
  ​Přihlášení je možné pouze závazně u hospodářky Dany G. proti záloze ve výši 2.000Kč.

 • Svaz Nové odbory vyhlásil Vánoční sbírku na podporu spolku Bílá holubice, který je tanečním souborem handicapovaných a zdravých umělců. Každý člen i ostatní mohou přispět dle svého vlastního uvážení prostřednictvím Transparentního účtu 2201099413/2010 vedeného u FIO banky.​ Výtěžek bude slavnostně předán spolku Bílá holubice na Vánočním večírku souboru dne 19.12.2016.

 • Dne 1.11. byl vedení společnosti předán návrh znění Kolektivní smlouvy pro rok 2017 a 2018, čímž bylo zahájeno kolektivní vyjednávání.

 • Ve čtvrtek  13.10. byl podepsán, po jednání s vedením společnosti, Dodatek č.4 ke Kolektivní smlouvě, který zajišťuje finanční příspěvek zaměstnavatele na zajištění akcí pořádaných Odborovou organizací pro členy a zaměstnance firmy. Rovněž byla diskutována i otázka znovu zřízení Sociálního fondu firmy, což se stane předmětem vyjednávání Kolektivní smlouvy pro rok 2017.

 • Na členské schůzi dne 1. října byla vyhodnocena náborová soutěž, díky níž se opět rozrostly řady našich členů. Vítězem soutěže, vylosovaným přímo na schůzi se stal Jarin Zapletal. GRATULUJEME!!

 • V sobotu 1.října se v hospodě na Ptenském Dvorku uskutečnila členská schůze naší Odborové organizace. Na programu jednání byly informace o činnosti Odborové organizace, výsledcích hospodaření za I.pol.2016, stavu členské základy organizace, o činnosti nového svazu Nové odbory, o aktuálních nabídkách a výhodách pro členy, o situaci ve firmě, o plánu činnosti organizace a zájezdů na rok 2017. Rovněž byly prezentovány webové stránky svazu a Odborové organizace a v diskuzi debatovány jednotlivé otázky, z řad členů. V neposlední řadě byla vyhodnocena letní náborová soutěž.

 • Zájezd na Pálavu je již rovněž minulostí. Za krásného počasí Babího léta jsme se vypravili do Mikulova, kde jsme navštívili Jeskyni Na Turoldu. Odtud jsme se vydali na pohodovou túru přes Stolovou horu, Sirotčí hrádek, Soutěsku, Děvín a Děvičky do Pavlova. Byla to nádherná procházka překrásnou přírodou a s velikým množstvím překrásných výhledů. Túru jsme zakončili ve čtyřista let starém vinném sklepě rodiny Topolanských v Pavlově, kde jsme ochutnali řadu vzorků skvělých vín a pronikli do tajů jejich výroby. Troufáme si tvrdit, že zájezd se velmi vydařil a všichni si ho užili.

img_8693.jpg

 

 • Do fotogalerie bylo přidáno množství fotek z některých akcí konaných v letech 2004-6.

 • Díky exkluzivní smlouvě mezi svazem Nové odbory a operátorem VODAFONE Vám nabízíme velmi výhodné hlasové a datové tarify.​ Nabídka je zveřejněna na nástěnce a v části Pro členy. Zajišťujeme jak přenos čísla od jiných operátorů, tak i vytvoření nového čísla. Stejně tak i přechod z předplacených karet. V nabídce jsou celkem tři velmi výhodné a bezkonkurenční tarify. Přechodem na nabízené tarify se nezavazujete k žádné délce trvání a ukončit je můžete kdykoliv. Věříme, že Vás tato nabídka svazu Nové odbory zaujme.

stahovani.jpg

 • Další akce pořádaná naší Odborovou organizací je za námi. Za nádherného počasí jsme se vypravili vlakem na Malý a Velký Kosíř. Hanácké, to velehory. Ve Slatinicích jsme se občerstvili v cukrárně, vystoupali jsme na oba zmíněné vrcholy, ale také na rozhlednu na Velkém Kosíři, sestoupili do pekla u Čertovy skály, opekli si buřty, potkali pár známých, našli slepýše, viděli tři bažanty, jednu houbu, spoustu šišek, nikde jsme nezabloudili a cestou se dost nasmáli. Výlet jsme zakončili v Kostelci na Hané v Depu. Bylo to bezva a trasa byla v tom krásném letním dni tak akorát, aby ji ušli i naši nejmenší účastníci ... Prostě bezva sobota pro ty, co nechtěli sedět doma ...

img_8437--2-.jpg

 

 • Dne 1. října 2016 (sobota) se od 15.00 uskuteční v hospodě na Ptenském Dvorku členská schůze!

 • Oznamujeme, že Zájezd na Pálavu, který se koná 24.9. je již vyprodaný. Z kapacitních důvodů již nemůžeme brát další účastníky. Je ale možné se stále hlásit na další akce a zájezdy. Přihlášení nenechávejte na poslední chvíli!

 • Připomínáme, že termín pro nahlášení účasti na Akci Prodloužený podzimní víkend v Ludvíkově je nejpozději 30. září. S ohledem na množství již nahlášených účastníků doporučujeme zájemců se nahlásit co nejdříve. Jinak je možné, že nebude z kapacitních důvodů možné garantovat požadavky na ubytování. Objednávky vyřizuje Dana G. anebo pište na email organizace odbory.pilapteni@seznam.cz

 • Upozorňujeme, že v průběhu měsíce září bude zrušen starý BÚ 2100161791/2010 vedený u FIO banky. Odborová organizace tak bude nadále využívat pouze nový BÚ 2600987231/2010 vedený opět u FIO banky.

 • Další zájezd pořádaný naší Odborová organizací je úspěšně za námi. Již nyní je  ale možné se hlásit na další zájezdy. Na výlet na Kosíř, na Pálavu a nově i na Opavsko a Adventní trhy ve Vídni. Více v záložce Zájezdy, kde jsou ke stažení i Plakáty k jednotlivým zájezdům. Těšíme se na viděnou. a některé z chystaných akcí.

 • Naše odborová organizace na začátku srpna představila své nové logo. Logo bude od nynějška našim znakem a bude součástí, a bude užíváno na všech dokumentech a akcích.

 • Jako novinku pro naše členy jsme prostřednictvím Svazu Nové odbory připravili slevy u společnosti Auto Kelly auto-kelly.png

Další informace v záložce "Pro členy".

 

 • 27. - 30. října - společný prodloužený víkend v Jeseníkách v Ludvíkově u Karlovy Studánky. Tato akce je rovněž i pro naše členy a jejich rodiny. Připravíme si společný program a určitě užijeme spoustu legrace v krásné jesenické přírodě.

   

  jitrenka_podzim_2016_a3.jpg

   

  Přihlášky na tuto akci zasílejte pouze na email Odborové organizace odbory.pilaptení@seznam.cz 

  ​Cena s plnou penzí (snídaně + oběd + večeře):

  • Základní cena                      260Kč / osoba / noc

  • Člen Odborové organizace  200Kč / osoba / noc

  • Dítě člena Odborové organizace   zdarma

 

 • Přidána nová záložka Sociální fond, kde jsou k dispozici formuláře potřebné k čerpání z tohoto fondu a dále i Statut fondu.

 

 • Byl aktualizován Plán zájezdů na druhé pololetí, kdy do Plánu přibyl přeložený zájezd na Pálavu.

 

 • Výbor odborové organizace v reakci na nařízení pracovní soboty ze strany vedení firmy, ruší plánovaný zájezd na Pálavu, který se měl uskutečnit 25.6. Všem účastníkům bude vrácen uhrazený poplatek za zájezd v plné výši. Členové Odborové organizace navíc obdrží jako omluvu láhev vína. Zájezd se uskuteční v náhradním termínu 24.9.!

 

 • Dne 22. 6.  se v Olomouci uskutečnila schůze Iniciativy Nové odbory. Na této schůzi byl založen nový odborový svaz Nové odbory a naše Odborová organizace se tak stala jedním ze zakládajících členů. Jsme hrdí na to, že se podílíme na budování nové odborové organizace.

 

 • Výbor Odborové organizace vyhlásil letní náborovou soutěž, ve které vítěz získá atraktivní víkendový pobyt pro dvě osoby v Beskydech. Více v samostatné záložce.

 

 • Další letošní zájezd je již minulostí. Tentokrát velmi vydařený zájezd pro děti do ZOO v Lešné a na Baťův kanál, který se uskutečnil v sobotu 4. června. Fotky ze zájezdu jsou ce fotogalerii. Připomínáme rovněž, že na další zájezd, který se uskuteční v sobotu 25. 6. je ještě pár posledních volných míst. Nečekejte až na poslední chvíli a přihlaste se u Dany G.

 

 • Záložka Nabídka rekreace byla rozšířena o další nabídky lázeňských pobytů. Tentokrát o Priessnitzovy lázně Jeseníka a Horské lázně Karlova Studánka. Věříme, že Vás naše pestrá a atraktivní nabídka zaujme. Připomínáme rovněž, že je možné na pobyt získat příspěvek od odborové organizace.

 

 • Upozorňujeme na změnu čísla účtu Odborové organizace. Od 1.5.2016 je platný účet číslo 2600987231/2010 vedený u FIO Banky. Veškeré platby musí být prováděny prostřednictvím tohoto účtu.

 

 • Zájezd do ZOO v Lešné a na Baťův kanál je vyprodán. Na zájezd na Pálavu zbývá ještě pár volných míst. S přihlášením nečekejte. Při přihlášení je nutné uhradit účastnický poplatek.

 

 • Byla přidána nová záložka s aktuálními nabídkami našich partnerů. Jde prozatím o dojednané nabídky rekondičních pobytů v několika lázních na Moravě a ve Slezsku. Další nabídky budou postupně přibývat.

 

 • Dne 12.5.2016 byl podepsán Dodatek č. 3 ke Kolektivní smlouvě na rok 2016. Cílem Dodatku je vyvázání se ze závaznosti KSVS DP pro rok 2016 v souvislosti s pozastavením členství Javořice, a.s. ve Svazu zaměstnavatelů dřevozpracujícího průmyslu v ČR.

 

 • Dne 3.5.2016 byl podepsán Dodatek č.2 k platné Kolektivní smlouvě na rok 2016 uzavřené s Javořicí, a.s., čímž se naše nová Odborová organizace PILA Ptení stala smluvní stranou této Kolektivní smlouvy.

 

 • Do sekce Zájezdy, byl přidán Plakát k zájezdu na Pálavu. Již je možné se hlásit.

 

 • Ve dnech 21. - 24. 4. 2016 se v Krkonoších sešla řada  zástupců  ZO OS DLV včetně naší, kteří debatovali o otázkách působení, činnosti a budoucnosti odborů s ohledem na aktuální situaci v OS DLV. O výstupech budeme informovat.

 

 • Po různých peripetiích Krajský soud v Brně konečně zaevidoval naši odborovou organizaci a přidělil naší organizaci IČ.

 

 • Skvělý příklad týmové práce. Jedinec mnoho nezmůže, ale skupina, parta či společenstvo už toho zvládne více. Týmová práce je vždy dobrá …

 

 • V záložce Nápadovník je možné zanechat vzkaz, nápad či připomínku. Těšíme se na Vaše podněty.

 

 • Byla přidána stručná historie působení odborů v Javořici, dále byly zveřejněny Zápisy ze členských schůzí (z pochopitelných důvodů bez příloh) a přidány informace pro členy.

 

 • Skvělý příklad dobré praxe na pile v Paskově. Hlavní je se nebát a usilovat společně o změnu. /Článek vyšel v březnovém Zpravodaji AZ, ke stažení ZDE/:

 

scancb.jpg

 • Má-li někdo fotky z našich výletů, tak se ozvěte a přidáme je sem. Nenechávejte si své vzpomínky pro sebe ....

 

 • Byl přidán kalendář zájezdů na rok 2016 a nastíněn výhled na rok 2017.

 

 • Byly nahrány fotografie z letošních i loňských zájezdů. Další budou postupně přidány.

 

 • Dne 14.4.2016 byly založeny tyto webové stránky.